Mecidiyeköy - İstanbul
+90-212-706-11-11

Şantaj Suçları

şantaj suçu

Şantaj Suçu Avukatı

Şantaj suçu avukatı veya kısa adıyla şantaj avukatı, şantaj suçları alanında uzman olan ve mağdurlara yönelik hukuki destek veren avukattır. Günümüzde işlenen şantaj suçlarının tamamına yakının dijital deliller içermesi ve internet üzerinden işlenmesi sebebiyle şantaj avukatı olarak dosya takip eden bir avukatın bilişim avukatı niteliği taşıması gerekmektedir. Zira gerek dijital delillerin etkin şekilde kullanılarak şantajcının yakalatılması gerekse paylaşım durumunda görüntülerin internet ortamından hızlıca kaldırılması bilişim hukuku uzmanlığı gerektirmektedir. Şantaj suçları yurt içinden ve yurt dışından şantaj şeklinde işlenebilmektedir. En sık kullanılan şantaj materyali ise kuşkusuz fotoğraf ve videodur.

Video şantaj suçu, internet üzerinden ve özellikle görüntülü konuşma sırasında video kayıt yoluyla veya özel görüntülerin paylaşılması neticesinde işlenen bir şantaj türüdür. Bu tür internet şantaj suçları Türkiye’den işlenebildiği gibi Bulgaristan, Fas ve Fildişi Sahili ülkelerinden de işlenebilmektedir. Bunun yanında klasik şekilde uygunsuz görüntülerle işlenen şantaj eylemleri de söz konusu olabilmektedir. Şantaja konu olan video ve fotoğraflar ya mağdurun rızası olmaksızın ya da rızasıyla elde edilmektedir. Görüntülerinin nasıl elde edildiğinin şantaj suçuna somut bir etkisi olmasa da izinsiz elde edilen görüntüler şantaj suçu dışında başka suçlar da teşkil edebilir. Şantaj suçu avukatı olarak en sık karşılaştığımız şantaj türleri aşağıda belirtilmiştir.

Şantaj Suçu Avukatı ve Şantaj Türleri

İnternette şantaj suçları arasında en yaygın olan şantaj türleri şunlardır:

Şantaj Mağdurlarına Avukat Desteği

Uzman bir şantaj suçu avukatı ile çalışmak, şantajcının tespiti ve yakalanması, ayrıca şantaj malzemesi olarak kullanılan tüm verilerin paylaşımının durdurulması ya da paylaşımına teşebbüs edilmeden müdahale edilmesi konusunda en etkili çözüm olacaktır. Şantaj suçları alanında tecrübeli avukatlar olarak şantaj mağdurlarına 20 yıla yakın süredir hukuki destek vermekteyiz. Özel görüntüsü veya videosu kaydedilip online şantaj ve internet üzerinden şantaja uğrayan kişiler, şantajcıya hiç para yatırmadan doğrudan şantaj avukatı olarak bize başvururlarsa çok daha hızlı şekilde kendilerini şantaj sarmalından çıkartabiliriz. Aynı şekilde yurtdışı şantaj suçu mağdurları da İngilizce bilen ve MAerikan hukukuna hakim avukatlarımızdan kapsamlı avukatlık hizmeti alabilir.