Mecidiyeköy - İstanbul
+90-212-706-11-11

Ceza Hukuku

ceza davası

Ceza Avukatı

Ceza avukatı olarak savcılık soruşturmaları, asliye ceza mahkemesi davaları ile ağır ceza davalarında avukatlık hizmeti veren hukuk büromuz ceza hukuku alanında 20 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Terör suçları dışında hemen her ceza davasında hukuki destek veren büromuzun bu alanda geniş bir tecrübesi bulunmaktadır.

Savcılık Soruşturmaları

Savcılık soruşturmalarındaki ifade ve savunma işlemleri çoğu zaman ceza davasındaki ifade ve savunmalardan bile önemli olabilmektedir. Zira soruşturma aşamasında verilen ilk ifadeler sonradan çelişmeme kaygısı nedeniyle sanığı bağlamakta veya ifadenin değiştirilmesi sonradan pek inandırıcı olmamaktadır. Bu bakımdan ilk verilecek ifadede mutlaka ceza avukatı desteği almak en azından avukat eşliğinde ifade vermek oldukça faydalı olacaktır.

Ceza Davaları

Büromuz, asliye ceza davaları ve ağır ceza davalarında temsil ve savunma ile hukuki destek işlemleri sağlamaktadır. Gerek mağdur gerekse sanık vekili olarak pek çok ceza davası türünde avukatlık desteği vermekteyiz.

Ağır Ceza Davaları

Ağır ceza mahkemeleri üç hakimden kurulu olan ve genelde cezası daha yüksek olan suçlara bakan mahkemelerdir. Örneğin internet dolandırıcılığı suçları gibi nitelikli dolandırıcılık suçlarına, çocukların cinsel istismarı suçuna ağır ceza mahkemesi bakar.